Jak powstały długopisy i tanie długopisy z nadrukiem.

Historia powstania długopisu jest niesamowita i przełomowa, podobnie jak wiele innych historii związanych z przełomowymi odkryciami. Wynalazek, jakim był długopis można porównać w swoim znaczeniu do odkrycia komputera albo wymyślenia aparatu fotograficznego.

Pierwszy długopis wymyślony został na Węgrzech, przez rzecz jasna Węgra. Nazywał się on Laszlo Biro. Długopis okazał się nadzwyczaj prostym wynalazkiem, ale jego powstanie datuje się dopiero na lata czterdzieste dwudziestego wieku. Przed wojną Laszlo wyemigrował do Argentyny, gdzie wraz z bratem pracował nad ulepszeniem długopisu. Tam też powstała pierwsza masowa produkcja tego urządzenia.

Długopis to plastikowa rurka, w której swobodnie zamieszczony jest wkład. Wkład to nic innego jak jeszcze cieńsza plastikowa rurka napełniona tuszem. Na końcu wkładu umieszczona jest swobodnie metalowa kulka o średnicy niecałego mini metra, która obracając się piszę atramentem. Kiedy długopis pozostaje nieużywany działają na jego wnętrze tak zwane siły kapilarne, które utrzymują tusz w środku wkładu i dzięki którym nie wydostaje on się w żaden sposób na zewnątrz.

Tanie długopisy z nadrukiem, które są dźwignią marketingu powstają identycznie. Tyle tylko, że na korpusach, obudowach czy jak kto woli rurce, graweruje się zazwyczaj logo firmy. Tanie długopisy z nadrukiem zawdzięczają swoje istnienie właśnie węgierskiemu poecie, dzięki któremu w ogóle istnieją długopisy.

Produkcja tanich długopisów z nadrukiem rozpoczęła się w momencie, kiedy wprowadzono długopisy do stałej sprzedaży. Minęło trochę lat i teraz bez długopisu nikt nie wyobraża sobie życia.