Długopis z nadrukiem powstaje na bazie niezbyt wymagającej procedury

Z pewnością każdy z was chociaż raz w życiu otrzymał długopis reklamowy. Te wręczane są praktycznie każdej osobie podczas różnego rodzaju imprez promocyjnych, wizyt w instytucjach finansowych lub po skorzystaniu z usług danej firmy. Każde, zamawiające je przedsiębiorstwo mówi o ogromnej skuteczności oraz niezwykle szerokim polu działania. Jak się jednak produkuje długopis z nadrukiem?

Pierwszym etapem tworzenia długopisów reklamowych jest odlanie plastikowej obudowy. Na samym początku należy wrzucić granulat tworzywa sztucznego do odpowiedniej maszyny oraz podgrzać go.

W efekcie otrzymuje się gęstą masę, do której dodaje się odpowiedni barwnik. Jeżeli całość jest już gotowa, spokojnie może być odlana do foremek, a następnie schłodzona. Na kolejnym etapie produkcji, tak stworzone części obudowy należy wyposażyć w mechanizm otwierania, sprężynkę oraz wkład. Gdy tylko całość zostanie skręcona, otrzymujemy praktycznie gotowy długopis. Tak przygotowane produkty są kupowane przez firmy tworzące nadruki.

W momencie, w którym do firmy reklamowej przyjdzie klient i zamówi długopisy z nadrukiem, najpierw należy przygotować napisy, które trafią na obudowę. Te, w zależności od wymogów, mogą mieć jedynie logo lub zostać wzbogacone o informacje odnośnie działalności przedsiębiorstwa oraz danych teleadresowych.

Gdy projekt będzie już gotowy, można przygotować odpowiednią ilość nalepek, które naniosą odpowiednie znaki na powierzchnię długopisu. Jeżeli chodzi o samo wykonanie tego procesu, to na ogół opiera się ono o maszyny. Z jednej strony wkładane są arkusze z grafikami, a z drugiej długopisy. W efekcie działania mechanizmów w ciągu dosłownie kilku minut można okleić nawet kilka tysięcy gadżetów.

Jako że proces tworzenia długopisów reklamowych nie jest nadmiernie skomplikowany i wymagający, także i czas wykonania zamówienia nie trwa długo. Od momentu jego złożenia do chwili, w której odbierzemy gotowe już gadżety nie minie więcej, niż dwa, trzy dni. Jeżeli będzie nam bardzo zależało na czasie, mniejsze ilości można wykonać nawet w kilka godzin.